(044) 499-95-59

(044) 499-95-59

Автоматизація відділу продажів для дистриб'ютора засобів чистоти та гігієни 

 Автоматизація бізнес-процесів і контроль роботи менеджерів за допомогою CRM у сфері постачання.

Про клієнта

Знайомтесь. ТОВ «ВИТЕСС-ЛТД» офіційний дистриб'ютор французької торгової марки PFC і партнер Kimberly-Clark в Україні. Компанія працює у сфері індустрії чистоти та гігієни, пропонує широкий асортимент професійних продуктів для ресторанів, готельних комплексів, пралень і клінінгових компаній.
Сайт компанії: http://vitesse.in.ua/
Штат для роботи в CRM: 6 осіб.

ПередмоваУкладаючи договір з постачальником спеціалізованих товарів, готелі та ресторани очікують, що постачання будуть комплектними, вчасними та безперебійними, а робота менеджерів компанії-підрядника оперативною. Щоб задовольнити ці вимоги компанія «ВИТЕСС-ЛТД» прийняла рішення автоматизувати відділ продажів та впровадити CRM-систему.

Як працював відділ продажів до впровадження CRM

На момент звернення до нас відділ продажів працював в Exсel. З ростом компанії та збільшенням бази клієнтів це почало викликати труднощі в роботі:
● Громіздкі таблиці в Exсel заважали чітко сприймати дані про угоди, коментарі співробітників губилися в комірках, через що виникали непорозуміння з комплектністю поставок.
● У таблицях Exсel немає можливості керувати зв'язками між угодами та співробітниками, між співробітниками та клієнтами. Контролювати роботу менеджерів було дуже складно.
● Робота з даними в Exсel була трудомісткою і займала багато часу, що позначалося на безперебійності поставок.

Контролювати роботу менеджерів було дуже складно.

Що ми зробили

#1. Навели лад: проаналізували бізнес-процеси, розробили воронку продажів, налаштували систему.
Роботу над проєктом ми почали з аудиту відділу продажів замовника. Вивчивши бізнес-процеси компанії, ми розробили воронку продажів, передбачивши всі етапи, які проходить покупець від першого контакту до повторної покупки.Завдяки чітким вимогам до заповнення карток контактів і угод, вдалося навести лад у відділі: інформацію про замовлення легко знайти, видно всі коментарі та доповнення, всі плани поставок у системі під контролем. Чітка систематизація роботи з угодами знизила ризик неповної комплектації, пересорту і затримки поставок.
#2. Перенесли всі дані в CRM
Щоб численна база клієнтів, угод і компаній не була втрачена при переході на роботу в CRM, ми створили модуль обробки даних. Ця розробка допомогла структурувати всі дані, які зберігалися в документі .xls, та імпортувати їх в CRM-систему без жодної втрати.
#3. Навчили співробітників компанії правильно працювати в системі
Наші фахівці провели два окремих навчання: для менеджерів і керівників.
#4. Виконали індивідуальні доопрацювання.
Процес впровадження CRM у відділ продажів був доповнений розробками під індивідуальні запити клієнта.
Гостру потребу замовник відчував у здійсненні смс-розсилки по клієнтській базі. Щоб автоматизувати процес надсилання повідомлень про додаткові пропозиції та можливості сервісного обслуговування, ми розробили інтеграцію з сервісом "E-pochta".
Відправляти смс можна безпосередньо з картки контакту, попередньо обравши шаблон повідомлення і макроси — додаткові значення, що використовуються в картці контакту або угоди (наприклад, у смс буде автоматично підставлене ім'я клієнта, буде вказаний e-mail відповідального за угоду). Якщо жоден із шаблонів не підходить, можна ввести унікальний текст у відповідному полі.
Завдяки інтеграції з сервісом "E-pochta" замовник отримав можливість здійснювати масові розсилки окремим групам клієнтів.
При зміні статуса воронки клієнту автоматично буде надіслано повідомлення за заданим шаблоном. Наприклад, на етапі «Узгодження договору» надсилається смс-повідомлення з персоналізованим зверненням, номером договору та контактним номером телефону відповідального менеджера. Після розсилки в картці контакту буде додано коментар із зазначенням дати й часу відправлення, а також текстом повідомлення.
Ця розробка допомогла клієнту автоматизувати процес смс-сповіщення: тепер менеджери не витрачають час на надсилання повідомлень вручну, а надсилають персоналізовані смс з CRM.
Для оперативного інформування керівників середньої та вищої ланки про роботу менеджерів було розроблено віджет контролю за угодами.
Відзначивши угоду, що цікавить, «галочкою» в графі віджета, користувач отримуватиме e-mail про зміну етапів угоди, про нові коментарі або завдання. У налаштуваннях віджета можна визначити, над ким із менеджерів можна встановити контроль, про які воронки й типи завдань отримувати повідомлення. Крім цього, в налаштуваннях можна позначити коло осіб, яким на e-mail надходитиме інформація про всі нові, невиконані та прострочені завдання, а також про зміну термінів виконання завдань. Листи з повідомленнями надходитимуть із заданим у налаштуваннях інтервалом, наприклад, раз на годину.
Керівництво отримує повідомлення про кожну зміну в процесі роботи з найважливішими угодами. При цьому менеджер не знає про те, яку угоду було додано до списку відстежуваних.

Вихід на новий рівень якості обслуговування

Робота постачальника спеціалізованих товарів для готельно-ресторанного бізнесу — це подвійна відповідальність. Автоматизація бізнесу за допомогою CRM підвищила якість обслуговування: поставки здійснюються своєчасно, регулярно і комплектними партіями.
Керівники отримали можливість контролювати роботу менеджерів, відстежуючи своєчасність і якість обробки вхідних заявок.

Подібна реалізація проєкту буде корисна компаніям які працюють у сфері B2B та хочуть покращити клієнтський сервіс.

Відгук клієнта

«Зверталися в «Фабрику клієнтів» за впровадженням CRM-системи, оскільки без цього інструменту складно управляти взаємовідносинами з клієнтами. Враження від співпраці склалися позитивні, все своєчасно, доступно і коректно. Ми задоволені системою та її функціоналом. На цей час зауважень у мене немає.Особливо хотілося б виділити зворотний зв'язок. З будь-якого питання з яким я звертався навіть після впровадження (після оплати) з проханням підказати, відкоригувати, нагадати якісь нюанси, мені завжди оперативно відповідали.Очікування виправдані. Вже рекомендую друзям і партнерам.»

Максим БруквенкоДиректор ТОВ «ВИТЕСС-ЛТД»

Плануєте впровадження CRM ?

Залиште заявку і наш спеціаліст обговорить підбір рішення для ваших бізнес-завдань.
Зорієнтує за складом робіт, термінами та вартістю.

ДЯКУЄМО ЗА ЗВЕРНЕННЯ!

Наш спеціаліст зв'яжеться з вами найближчим часом

Can't send form.

Please try again later.

Інші кейси з впровадження CRM

Перехід компанії VSV-Group на CRM-систему Creatio

Перехід компанії VSV-Group на CRM-систему Creatio

Розширена міграція даних eSputnik у CRM Pipedrive

Розширена міграція даних eSputnik у CRM Pipedrive

Зміна CRM-системи для онлайн конструктора меблів

Зміна CRM-системи для онлайн конструктора меблів